Atrakcje Kaszub

[lead align=’default’]Decydując się na wypoczynek w naszym domku mają Państwo możliwość poznania Kaszub i skorzystania z wielu atrakcji na Kaszubach.[/lead]

Legenda donosi, iż po stworzeniu świata przez Boga, pozostało jeszcze pewne piaszczyste, ubogie w życie miejsce. Aniołowie, którym najzwyczajniej zrobiło się żal, uprosiły Najwyższego by ten łaskawiej spojrzał jeszcze raz na to miejsce. Tak o to w ten sposób Bóg z pozostałych mu lasów, jezior, rzek, łąk i pól stworzył tą niezwykłą krainę. Nie wiadomo ile w tej opowieści prawdy, ale na pewno jest to cudowne wręcz niebiańskie miejsce.

Kaszuby to nie tylko bogactwo i piękno natury, ale także ludzie ich język i kultura. Społeczność kaszubską najtrafniej ocenia poniższy cytat:

Kaszëba mô cwiardą mòwă, ale mitczé serce. – Kaszub ma twardą mowę, ale miękkie serce.

Nasz domek letniskowy położony jest na obrzeżach przepięknej kaszubskiej miejscowości Dziemiany, idealnej do aktywnego wypoczynku wraz z rodziną i przyjaciółmi.

Znajdziecie się Państwo w otulinie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, w odległości zaledwie 100 metrów, od jeziora rynnowego Rzuno o powierzchni niemal 35 hektarów.

To idealne miejsce do bliższych i dalszych wycieczek po urokliwej Szwajcarii Kaszubskiej, gdzie można podziwiać unikalną tutejszą przyrodę i krajobrazy oraz poznawać oryginalne piękno kaszubskiej kultury. Stąd równie dobrze można wyprawiać się na piesze wędrówki ścieżkami edukacyjno-przyrodniczymi wytyczonymi po okolicy, jak i organizować dalsze wycieczki do Kościerzyny, Kartuz, Szymbarku, Chmielna, a nawet Trójmiasta.